Holdopstart uge 36 2019 (Springmix - spring undtaget). Se præsice datoer i nedenstående oversigt.

Nedenstående er holdoversigt for sæson 2019-2020. Ret til ændringer forebeholdes.

Skemaet med holdbeskrivelser kan desværre ikke ses i sin helhed fra smartphones. 

 TIlmeld 100 67

 

Ugedag Tid Pris Holdnr. Holdnavn Instruktører Hjælpetrænere 1. træning
Mandag  
Multisalen 15.45-17.15       800 1 Old Stars (Seniormotion) Incl. 1/2 times sang i mødelokalet Maybrit d. 2/9 2019
Gym.sal 16.00-17.00  610 2

Springbanditterne - Springdrengene 1. - 2. klasse

Janni og Pernille Benjamin og Laurids d. 2/9 2019
Multisalen 17.00 - 18.15

 760

3 Damemotion Anni d. 2/9 2019
             
Multisal 18.30-20.30 1280 04A Springmix - rytme (fra 5. kl.+) Kathrine og Freja d. 2/9 2019
Gym.sal 18.30- 20.30 1280  04

Springmix - spring (Fra 5. kl.+) 

Prøvetræninger d. 14/8 + 19/8 

Nicklas og Jonas og Sigrid d. 2/9 2019
Tirsdag
Gym.sal 16.00-17.00     680 21 Badutspringerne (0. klasse) Hanne og Line Marius og Sofie Amalie d. 3/9 2019
Gym.sal 17.00-18.00   610     22

Familiegymnastik                             (3-5 år med forældre)

Hanne d. 3/9 2019
Multisalen 16.00-17.00 600 43 Rytme/dans 1.-2. klasse Agnes og Ane   d. 3/9 2019
Multisalen

17.45-19.00

800 23 Pilates Marianne d. 3/9 2019
Gym.sal 18.00-19.30    910       24

Sjernespringerne                                (3. - 5. klasse pigespring)

Karin, Janne, Stine og Kasper F,  Sofie d. 3/9 2019
Gym.sal 19.30-20.30  710 25 Mandemotion Ulla d. 3/9 2019
Gl. cafeteria 19.30-20.30

710  

26 Indoor Cycling (Voksne M/K) Rune d. 3/9 209
Multisalen 19.00-20.15 800  05 Puls og Styrke (Voksne) Dorthe d. 3/9 2019
Onsdag
Gym.sal 16.30-17.45 800 63 Springpigerne (1. - 2. klasse) Gitte og Heidi Alba og Cecilie d. 4/9 2019
Gym.sal 17.45-19.15   810  44

Springdrengene (3. - 6. klasse)

Axel Peter, Morten og Benjamin
d. 4/9 2019
Gym.sal 19.30-20.30    1410       45 Cross-Fit M/K (Prisen er for 2 x træning ondsag og lørdag) Christian d. 4/9 2019
Multisalen 19.30-20.30 710 46 Zumba Fitness / Dance Fitness Luzy d. 4/9 2019
Ude  19.00-20.00     260     49  Naturtræning fra d. 7/8 - 25/9  Jannie d. 7/8 2019
Torsdag
Gym.sal 16.00-17.00      610      61

Spilopperne (2 - 4 år med forældre)

Jannie d. 5/9 2019
Multisalen 17.00-18.00 610  66 Stjernedrys, Rytme/dans 3. - 4. klasse Sara Sidsel d. 5/9 2019
Gym.sal 18.00-19.00  610  42 

Minicrew, Rytme og Spring (4. - 5. klasse)

Olivia og Laura d. 5/9 2019
Multisal 385 48 Dans og Styrke 18+ Aflyst Aflyst
Multisalen 20.00-21.30 910   67

Dans, dans, dans (for voksne kvinder)

 Annie d. 5/9 2019
 
Fredag
Gym.sal 16.00-17.00    610 41 Hoppelopperne, 5 år uden forældre Signe og Mette d. 6/9 2019
Lørdag
Gym.sal 09.00-10.00

1410 

45 Cross-Fit Christian
Søndag
Gym.sal 09.00-10.00     610 72 De små, men rå. 1,5 - 3 år og forældre Skiftende trænere d. 8/9 2019
Gym.sal 10.00-11.00     610 73 Tumletroldene 3-5 år med forældre Skiftende trænere   d. 8/9 2019
Vi anvender cookies for at sikre dig en bedre service på vores websted, og indsamle ikke personlige brugsoplysninger. Ved accept tillader du os at anvende cookies.